sport bieganie

Praktykowanie zdrowego trybu życia nie wynika z mody panującej w społeczeństwie, ale z faktycznych korzyści, jakie dana osoba może osiągnąć aktywizując się ruchowo. Wraz z prowadzeniem aktywnego stylu życia w formie uprawiania różnego rodzaju sportów wzrasta szansa na pozbycie się wielu chorób i nie dopuszczenie do ich rozwoju.

W przypadku zawodowego uprawiania sportu człowiek jest często narażony na mniejsze lub większe kontuzje. Aktywizując się sportowo należy pamiętać, żeby zmieniać postacie sportu, działając tym samym profilaktycznie, przeciwdziałając różnym chorobom oraz dla odchudzenia ciała i wyrzeźbienia figury. Najważniejsze jest systematyczne uprawianie sportów, czego efekty od razu są widoczne wizualnie, ale także samopoczucie wzrasta, ze względu na stałe podnoszenie poziomu serotoniny – hormonu szczęścia za każdym aktywnym wysiłkiem, co najmniej 30 minutowym.

To, na co zapracuje człowiek będąc młodym uwidacznia się w przyszłości, czasem nawet niewielkiej. Osoby starsze często rezygnują ze sportu na cześć telewizji. Jednak prawidłowe starzenie się, jako naturalny proces w życiu człowieka, powinno być wolne od chorób z zachowaną sprawnością zarówno fizyczną, jak i intelektualną. Czynnikiem przedłużającym młodość i sprawność jest właśnie aktywny tryb życia i jego różne postacie; spacery, gimnastyka, a także wyjazdy do sanatorium.

You may also like