Korzyści z posiadania sauny domowej są bardzo duże. Wygrzewanie się w gorącym pomieszczeniu, przy niskiej wilgotności zapewnia lepszą przemianę materii, poprawia krążenie i samopoczucie. Montaż sauny w mieszkaniu, w domu lub w ogrodzie nie jest trudny. Musimy jednak przemyśleć co będzie źródłem ciepła w saunie. Mamy do wyboru piec do sauny gazowy, elektryczny lub opalany drewnem. Każdy z nich ma swoje zalety i możliwości. Warto je poznać.

Jaki piec do sauny wybrać?

Nie wszystkie rozwiązania są dostępne w każdym pomieszczeniu. Piec, który opalany jest drewnem to świetne rozwiązania, niewątpliwie nadaje niepowtarzalną atmosferę w domu, ale wymaga podłączenia do przewodu kominowego, nie zawsze jest to możliwe. Piec do sauny gazowy zasilany jest gazem ziemnym, albo propanem. Ma fajny wygląd, zazwyczaj jest droższy niż elektryczny, ale tańszy w obsłudze.

Więc inwestycja szybciej się zwróci. Piec elektryczny to popularne urządzenie, dość tanie. Często zawiera kamienie, które można polewać wodą. Specjalna budowa pieca zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.

You may also like